niedziela, 16 października 2016

MADE OF ADAMANTIUM


INFORMACJE PODSTAWOWE

Imię: Made of Adamantium
Płeć: ogier
Rasa: koń czystej krwi arabskiej
Data ur.: 10 grudnia 2008
Wzrost: 153 cm
Matka: *Monnitra >>
Ojciec: *Tropical Possion >>
Hodowla: Delicious Stable >>
Użytkowanie: wystawy

OPIS

CHARAKTER: Ogier o dużym temperamencie, ciężko go opanować i zacząć współpracę. Jest bardzo uparty i czasami naprawdę jest z nim tragicznie. Nie ufa prawie nikomu, trzeba sobie zapracować na jego szacunek. Bywa ciężko, ale motywują mnie jego umiejętności i to, kiedy obserwuję go z pastwiska, czującego wiatr w grzywie. Galopuje wzdłuż płotu pragnąc wyprzedzić wiatr… Oj, na poematy mi się zebrało :D. Gdy jest sprowadzany z pastwiska zawsze staje dęba. Próbujemy go tego oduczyć i już idzie całkiem nieźle. Jest to trudny typ, ale właśnie lubimy konie o takich charakterkach. Ciężko jest nauczyć go nowych rzeczy, woli się zdać na siebie i robić co mu się żywnie podoba.
Podczas czyszczenia stoi grzecznie, jednak nie lubi czyszczenia pod brzuchem; kopie, podgryza i nawet nie zawaha się przycisnąć do ściany. Ogólnie lubi mycie i nie ma problemów. Najbardziej lubi gdy moczymy go po głowie, sam prosi o namoczenie mu łebka.

HISTORIA: Koń narodził się daleko od obecnego miejsca zamieszkania. Był nieporadny jako źrebię i przy pierwszym wstawaniu napędził stracha właścicielom. Kiedy dorósł pokazał jaka z niego „małpa” - stał się wredny i narowisty. Zakupił go hodowca z dużym doświadczeniem i przewiózł go do Ameryki. Tam ogierka doprowadzono już trochę bardziej do porządku. W końcu ogier znowu zaczął robić swoje i już sobie z nim nie poradził wtedy wystawił ogłoszenie i kupiliśmy go my.

W STAJNI: Grzeczniutki jak aniołek. Nie można mu nic zarzucić. Gdy wchodzi do stajni zaczyna rżeć, by ogłosić swoje przybycie. Ale potem zachowuje się tak jak by go nie było. Przy wyprowadzaniu jest chyba najgorzej, stoi i stoi po prostu nie chce wyjść. Boks to jego królestwo, do którego nie ma nikt prawa wchodzić. Uwielbia przebywanie w stajni, a najbardziej w swoim boksie. Gdy ktoś zakłóci jego spokój jest bardzo zły i widać to, bo robi wszystko na złość.

WOBEC INNYCH KONI: Spokojny, ogólnie dogaduje się ze stadem. Nie bierze udziału w bójkach, zawsze czeka na swoją kolej w porze karmienia. Nie przeszkadza innym, ani nie dominuje. To bardzo towarzyski konik. Wszystkie inne konie go lubią. Uwielbia się ścigać i dlatego zawsze zaczepia. Nikt mu nie odmawia i naprawdę świetnie się dogaduje, bawiąc się z resztą stada.

NA ZAWODACH: Na początku próbuje pokazać jaki to książę i popisuje się, potem wpada w furię i nie da się go opanować. Dopiero gdy widzi, że inne konie patrzą się na niego jak na głupiego zaczyna się uspokajać, a przed jury jest fenomenalnie. Czasami jest świetny i jest zainteresowany, angażuje się, a czasami ma wszystko w nosie.

PODCZAS TRENINGU: Na początku w ogóle nie zwraca uwagi na trenera i ma go w nosie. Potem już jest coraz lepiej. Pracujemy z nim od niedawna i jest naprawdę nieźle, ale my ciągle się staramy. Jest posłuszny, chociaż czasami się uprze i trzeba popracować te kilka minut dłużej żeby osiągnąć swój cel.

INFORMACJE DLA HODOWCÓW

Poprzedni właściciel: WSK Sunflower >>
Ilość potomków: 1
Cena porcji nasienia mrożonego: 3000 hrs

Kucie: tak (x4)
Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
Stan zdrowia: bardzo dobry
Szczepienia: wykonano
Choroby: brak
Kontuzje: brak

DOKUMENTY >>

POTOMSTWO
  1. Niezapomniany (ur. 2012, od: *Suerte Pianosa, hod: Delicious Stable)
TRENINGI
  1. Trening pokazowy >>
  2. Trening pokazowy >>
SPRZĘT >>

OSIĄGNIĘCIA (8)

MIEJSCE
I
I
II
III
III
IV
IV

Tytuł

DYSCYPLINA
wystawy
wystawy
wystawy
wystawy
wystawy
wystawy
wystawy

najlepszy

KLASA
oo/og/siwe
oo/og/siwe
araby
araby
oo/og/siwe
ogiery
araby

ogier

JEŹDZIEC
-
-
-
-
-
-
-

-

ORGANIZATOR
H.PustynnyWiatr>>
H.PustynnyWiatr>>
H. Hipika
H. Lider
H.PustynnyWiatr>>
H. Thetawaves
H. Thetawaves

H.PustynnyWiatr>>

NAGRODA
-
-
?
?
-
?
?

-

ESPERANTO


INFORMACJE PODSTAWOWE

Imię: Esperanto (vel Zair)
Płeć: klacz
Rasa: koń fryzyjski
Data ur.: 2008
Wzrost: 169 cm
Matka: *Lilith >>
Ojciec: *Celtic Hurracine >>
Hodowla: Liliowa Zatoka >>
Użytkowanie: ujeżdżenie C- CC

OPIS

Chociaż ten potężny, czarny ogier może sprawiać wrażenie rumaka samej śmierci albo i gorzej, jest jednym z najspokojniejszych koni w stajni. To typowy "misiek", którego ulubionym zajęciem jest spanie na grubej warstwie trocin i marzenie o najdorodniejszych jabłuszkach jakie może sobie wyobrazić. Uwielbia się przytulać i wciska swój pysk do głaskania nawet zupełnie obcym ludziom. jest bardzo śmiały i wszystko co nowe jest dla niego ciekawe. Chętnie uczy się nowych rzeczy, ale kiedy ćwiczymy coś, co umie już perfekcyjnie - zupełnie się nie stara i potrafi przysnąć w trakcie zajęć. Często trudno jest go zmotywować do efektywniejszej jazdy, ponieważ najszczęśliwszy jest na pastwisku i w tamte stronę wędrują wszystkie jego myśli i o żadnym koncentrowaniu nie ma mowy. Zwykle na treningu wygląda jak przelewająca się z nogi na nogę czarna istota o nieokreślonej konsystencji i pochodzeniu. Natomiast podczas zawodów... widać wielka zmianę. Jest podekscytowany, a więc pełen energii i chętny do robienia absolutnie wszystkiego. Wtedy pokazuje się od najlepszej strony i czasami ciężko poznać, że to ten sam leniuszek, który nałogowo wyleguje się w cieniu drzew na zachodniej łące. Podczas pielęgnacji zadowolony z życia i niegroźny, czerpiący radość ze wszystkiego, co go otacza. A to ukradnie komuś telefon z kieszeni, a to pogyzie szczotkę, czasami zaleje pół stajni podczas kąpieli. Utrzymując przy tym minę aniołka, czym rozbraja zupełnie całą załogę. 

INFORMACJE DLA HODOWCÓW

Poprzedni właściciel: Ankara >>
Ilość potomków: -
Cena porcji nasienia mrożonego: 3000 hrs

Kucie: tak (x4)
Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
Stan zdrowia: bardzo dobry
Szczepienia: wykonano
Choroby: brak
Kontuzje: brak

DOKUMENTY >>

POTOMSTWO

TRENINGI
  1. Trening ujeżdżeniowy >>
  2. Czyszczenie >>
SPRZĘT >>

OSIĄGNIĘCIA (7)

MIEJSCE
I
I
I
I
II
II
DYSCYPLINA
ujeżdżenie
ujeżdżenie
ujeżdżenie
ujeżdżenie
ujeżdżenie
ujeżdżenie

KLASA
C
CC
CC
CC
CC
C
JEŹDZIEC
K. Collins
K. Collins
K. Collins
F. Tarasov
K. Collins
K. Collins
ORGANIZATOR
Jakarta Arabians
Liliowa Zatoka >>
H. Dynasty >>
H. Paris >>
H. Dynasty >>
H. Ankara >>
NAGRODA
?
?
?
1 250 h
?
-

International C-Class Dressage Champion 2015

wtorek, 11 października 2016

WEAPON X


INFORMACJE PODSTAWOWE

Imię: *Weapon X
Płeć: ogier
Rasa: koń holsztyński
Data ur.: 2 kwietnia 2009
Wzrost: 166 cm
Matka: *Tornada
Ojciec: *Zuckerl
Hodowla: Delicious Stable
Użytkowanie: WKKW easy, skoki L - P, ujeżdżenie L - P, cross easy

OPIS

CHARAKTER: Weapon jest dokładną kopią *Tornady jeśli chodzi o usposobienie. Wielki misiek, którego wszyscy rozpieszczają do granic możliwości z dyrektorkami na czele. Doskonale wie jak wysępić cukierka, opanował tez technikę, dzięki, które żaden człowiek  nie potrafi się na niego złościć. Wystarczy, że ogierek spojrzy na takiego klienta swoimi mądrymi, pięknymi oczkami i już zakarbuje sobie jego dozgonną sympatię. Jest grzeczny i ułożony, nigdy nie był agresywny w stosunku do ludzi i innych koni. To raczej typ leniucha, którego pobudza jedynie galop i skoki. Jak na swój wiek jest bardzo zrównoważony, zapewne dzięki dużej pracy włożonej w jego wychowanie. Już od najmłodszych lat obeznał się ze sprzętem, życiem stajni i różnymi ludźmi. Cechuje się dużą ufnością, podchodzi do każdego i nie ważne czy daną osobę zna czy nie, zawsze ciekawsko obwąchuje i próbuje zdobyć coś dobrego.
W STAJNI: Przez większość czasu śpi lub je siano. Nie lubi się przemęczać, taki swobodny duch, który trochę popatrzy przez okienko, trochę się zdrzemnie, zagada do kolegi z boksu obok... W tej dziedzinie nie ma  z nim żadnych problemów. Można z nim siedzieć, czytać, spać i czuć się bezpiecznie. Pozwala sobie nawet wskoczyć na grzbiet i będzie sobie spokojnie wcinał co ma pod "ręką". Lubi gdy zajmuje się nim jedną, maksymalnie dwie osoby. Kiedy wokół niego zbiera się tłum staje się trochę niespokojny i szuka drogi ucieczki.
Czyszczenie przebiega bez zarzutu, Wea stoi spokojnie i pozwala nam na wszystko. Na początku miał problem z podnoszeniem kopyt, ale wyrobił się do perfekcji. Bardzo lubi różnego typu masaże. Zakładanie sprzętu też jest proste i szybkie, Weapon ciągle stoi i czeka. Nie interesuje się podpinanym popręgiem, pozwala sobie włożyć wędzidło i nie zadziera głowy.
Lubi wodę, na myjce zawsze bawi się z nami wężem próbując z niego pić. Nie przeszkadza mu zamieszanie i śmiechy, bo sam również jest zadowolony.
POD SIODŁEM: Wszystkiego dopiero się uczy, chociaż od roku jest w stałym treningu. Jego chody są bardzo wygodne i płynne. Nie ma problemu z wysiedzeniem kłusa, ponieważ jest bardzo miękki, nie wybijający. W stepie trzeba go pilnować, bo bardzo zwalnia. Jego atutem jest genialny galop, można tak naprawdę długo.
Podczas jazdy jest bardzo posłuszny i już od początku szuka kontaktu. Oczywiście również sprawdza jeźdźca, ale nawet niezaawansowani jeźdźcy mogliby spokojnie go sobie ustawić. Weapon lubi zwalniać, przynajmniej do momentu pierwszego zagalopowanie. Do tego czasu należy dawać mu przypomnienia w postaci delikatnych, rytmicznych impulsów. Pierwsze zagalopowanie może być nieco trudniejsze, upiększone kilkoma brykami... Później jest o wiele lepiej i ogier zmienia chody od samego ruchu biodrem.
UJEŻDŻENIE: Nie jest to jego hobby ani wielka pasja, raczej coś co musi przejść i robi to z małym grymasem. Widząc, że zmierzamy na czworobok zamiar parkur robi się trochę niezadowolony i stara się zmienić decyzję jeźdźca. Podczas jazdy bez ustanku coś do siebie gada, prycha, parska i daje nam znać, że został pokrzywdzony przez los. Mimo to kiedy siedząc na jego grzbiecie wydamy jasne sygnały - wykona polecenie. Nie jest taki, że gdy coś mu nie pasuje buntuje się... Raczej okazuje to subtelnie i mimo swojego samopoczucia stara się zadowolić jeźdźca. Ma ładne chody, gdy już zgra się z pasażerem w siodle. Ładnie przekracza i rozciąga się. Zbieranie go może sprawić problemy, ale w końcu zawsze się udaje i Wea porusza się z poprawnie ustawioną głową. Zawsze angażuje całe ciało, łącznie z zadem.
SKOKI: Czyli jego żywioł i wielka miłość. Uwielbia skakać o każdej porze dnia i nocy, nie ma nic co mogłoby mu w tym przeszkodzić. Z pewnością odziedziczył to po rodzicach, co prawda jego ojciec jest koniem startującym w wysokich klasach, ale Wea posiada to samo zacięcie. Nie poddaje się i nie wyłamuje, chyba że spotkał się z wyjątkowo straszną przeszkodą. Ambitnie podchodzi do każdego skoku, jest dobrze przygotowany i wybija się z dużą siłą. Słucha poleceń jeźdźca i wprowadza je w życie, zdarza mu się pędzić po parkurze na złamanie karku, ale są to chwile radości, po czym następuje ogarnięcie się.
CROSS: W tej dziedzinie Weapon jest koniem idealnym. Jego wrodzona odwaga bardzo pomaga mu w pokonywaniu najdziwniejszych przeszkód. Zawsze raźno biegnie do przodu i nawet nie myśli by wyłamywać. Uwielbia moment gdy może wskoczyć do wody, a przeszkody umieszczone w bajorkach są jego ulubionymi. To dodaje mu energii i sprawia mu ogromna radość. Jest dość szybki co w połączeniu z łatwością w pokonywaniu przeszkód pozwala mu osiągać bardzo dobre wyniki.
NA ZAWODACH: Jako, że Weapon jest młodym i praktycznie niedoświadczonym koniem ma problemy z wytrzymywaniem atmosfery na zawodach. Do tej pory jego jazdy odbywały się na dobrze znanych mu maneżach czy halach, gdzie mógł się skupić jedynie na swoim jeźdźcu. Wywieziony w obce miejsce denerwuje się i szuka wsparcia w opiekunie zachowując się jak wystraszony szczeniak. Zaczepie inne konie dziwiąc się dlaczego są tak spokojne, w końcu sam zaczyna skubać trawę czy przymykać oczy.
Na pozprężalni potrafi się skoncentrować, ale wystarczy jeden niepożądany czynnik by całkiem się rozproszył. Chwilę trwa zanim przyzwyczaja się do całego zgiełku, a kiedy to nastąpi można być pewnym, że nie zawiedzie nas podczas przejazdu. Nie boi się niczego poza nagłymi, głośnymi dźwiękami. Ale i to stopniowo zaczynamy ignorować.
W TERENIE: Genialny koń do wycieczek po okolicy. Niemal nigdy się nie płoszy, nie ponosi i słucha jeźdźca ufając mu praktycznie bezgranicznie. Może iść na czele lub znajdować się gdzieś na początku, inaczej może bardziej zajmować się innymi końmi niż nami. Duża liczba koni podczas terenu zdecydowanie mu nie służy, woli towarzystwo dwóch, trzech towarzyszy. Osiąga niezłe prędkości, a jednocześnie zachowuje kontakt z jeźdźcem dzięki czemu naprawdę często wybieramy go na wypady na łąkę. Wszyscy są wtedy w pełni szczęśliwi.
WOBEC INNYCH KONI: Wciąż zachowuje się jak dzieciak, mimo iż stuknęła mu czwarta wiosna. Nie zdaje sobie sprawę ze swojego wieku i lata przy ogrodzeniu nawołując klacze z sąsiedniego padoku do zabawy w berka. Nigdy nie walczy na poważnie, jego bójki sa formą świetnej gry zespołowej, niestety tylko on tak myśli. Trzeba mu jednak przyznać, że ma chłopka zacięcie i nie da sobie w kaszę dmuchać. Kiedyś stanie się silnym ogierem mającym miejsce w wysokim szczeblach hierarchii.

INFORMACJE DLA HODOWCÓW

Poprzedni właściciel: -
Ilość potomków:
Cena porcji nasienia mrożonego:

Kucie: tak (x4)
Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
Stan zdrowia: bardzo dobry
Szczepienia: wykonano
Choroby: brak
Kontuzje: brak

DOKUMENTY >>

POTOMSTWO
  1. i (ur. 2011, od: ik, hod: nh)
TRENINGI
  1. Trening ujeżdżeniowy
  2. Trening ujeżdżeniowy
  3. Trening skokowy
  4. Trening skokowy
  5. Trening crossowy
  6. Teren
SPRZĘT >>

OSIĄGNIĘCIA (18)

- sportowe:
  1. I miejsce w crossie - WKKW easy | Hipodrom Lapeu | 
  2. I miejsce w ujeżdżeniu w WKKW easy | WSK Black Spirit |  
  3. II miejsce w WKKW easy | Hipodrom Lapeu | 
  4. II miejsce w ujeżdżeniu w WKKW easy | Hipodrom Lapeu | 
  5. II miejsce w ujeżdżeniu kl. L | Hipodrom Lider | 
  6. II miejsce w ujeżdżeniu w WKKW easy | Liliowa Zatoka |
  7. II miejsce w skokach w WKKW easy | Liliowa Zatoka |
  8. II miejsce w skokach kl. L1 | Hipodrom Hipika | 
  9. II miejsce w crossie easy | Liliowa Zatoka | 
  10. II miejsce w skokach w WKKW easy | WSK Black Spirit | 
  11. III miejsce w skokach w WKKW easy | Hipodrom Lapeu | 
  12. III miejsce w skokach kl. P | WHK Homestead | 
  13. III miejsce w crossie w WKKW easy | Liliowa Zatoka | 
  14. III miejsce w crossie w WKKW easy | WSK Black Spirit | 
  15. III miejsce w crossie easy | Hipodrom Hipika | 
  16. IV miejsce w skokach kl. P | CT Jakarta | 
  17. Wyróżnienie w ujeżdżeniu kl. P | Hipodrom Saganek | 
- inne:
  1. II Vice-Mistrz Virtuala koni 4-letnich w ujeżdżeniu | Shadwell Park | 

*LAUFEY FREEZE


INFORMACJE PODSTAWOWE

Imię: *Laufey Freeze
Płeć: ogier
Rasa: koń hanowerski
Data ur.: 14 kwietnia 2008
Wzrost: 169 cm
Matka: *Illuvia
Ojciec: *Harry Angel
Hodowla: Summer Berry
Użytkowanie: ujeżdżenie P, skoki P - N, pokazy/wystawy

OPIS

CHARAKTER: Jednym słowem uosobienie tego konia można opisać jako: kochany. Laufey jest jednym z najbardziej uroczych i słodkich rumaków, jakie miałam okazję poznać. Jest niesamowitym pieszczochem i nigdy nie marnuje okazji, by się do kogoś połasić. Zupełnie jak kot, ociera się o nas, łaknąc miziania i smakołyków. Uwielbia być w centrum uwagi, a kiedy nie jest rozchwytywany przez każdego pracownika w stajni - smuci się tak bardzo, że nie ma osoby, której nie stopniałoby serce, patrząc na niego. Ma niesamowity dar zjednywania ku sobie ludzi. Każdy jest jego fanem i to właśnie do niego podchodzimy, gdy tylko pojawimy się w stajni czy na pastwisku. Z resztą, w tym drugim przypadku to on sam do nas podbiega. Potrafi rozczulać i powodować niekontrolowane wybuchy wzruszenia. Przypomina nam szczeniaczki, a może nawet jest od nich słodszy.
W boksie zachowuje się dość apatycznie, nie lubi w nim przebywać i okazuje to poprzez smutek. Kiedy jego sąsiedzi są w boksach obok nie jest jeszcze tak źle, ale kiedy wyjdą na padok czy trening, a broń Boże pojadą na kilkudniowe zawody - wygląda jak osiołek z Kubusia Puchatka. W czasie czyszczenia jest bardzo spokojny i cierpliwy. Nie było sytuacji, że kogoś ugryzł, bądź chociaż postraszył zębami. Zawsze pogodny i grzeczny, pozwala nam na kompletną pielęgnację bez żądnych sprzeciwów. Szczotkować mogą go także małe dzieci, a Freeze zadba by były bezpieczne. Nawet schyla głowę gdy nie mogą dosięgnąć uszu, czym rozczula wszystkich obserwujących.
Nie przepada za wodą, więc kąpiele na myjce są dla niego dość trudne, ale nigdy nie okazywał złości. Zwyczajnie stoi sobie na macie z miną typu „jak mogliście mi to zrobić? Zawiodłem się…”. Natomiast pławienie w stawie wyglądają troszkę lepiej. Troszkę, ponieważ z własnej nieprzymuszonej woli nie wszedłby do stawu, jednak z pomocą odpowiednich sugestii i smakołyków daje rade zamoczyć się aż do brzucha.
POD SIODŁEM: Jest to koń obdarzony wspaniałym, łagodnym charakterem zarówno w obyciu, jak i pod siodłem. Siodłanie go zajmuje najwyżej dwie minuty, bo Laufey zawsze grzecznie stoi w boksie czy przy koniowiązie i prawie wcale się nie rusza. Nie ważne czy podpinamy popręg, czy chcemy włożyć wędzidło do pyszczka – on współpracuje i nie kombinuje.
Wsiadanie jest proste, bez żadnych ekstremalnych przeżyć. Kiedy już znajdziemy się na jego grzbiecie, czujemy energię, która go rozpiera. Jeśli nie chodził więcej niż dwa dni możemy być pewni, że jazda będzie energiczna. Nie jest zwolennikiem wykonywania zwrotów, cofań i innych figur, toteż odrobinę się przy tym buntuje. Ale wygląda to raczej tak, jakby chciał to zrobić, jednak wychodzi baaardzo koślawo. Najchętniej ciągle  jeździłby po pierwszym śladzie, od czasu do czasu zmieniając kierunek. Ma bardzo wygodne chody, tego nie można mu odmówić. Nawet kłus jest niesamowicie miękki, czasami aż ciężko oderwać się od siodła. Galop cudownie fotelowy i żwawy. Laufey zwykle dobrze reaguje na wszelkie sygnały, nawet te słabe. Stara się być posłuszny. Już od początku treningu współpracuje z jeźdźcem, niezależnie od poziomu umiejętności. Bez problemowo zachowuje się podczas jazd rekreacyjnych i stara się równie mocno.
UJEŻDŻENIE: Jest to dyscyplina, którą Freeze lubi, ale zdecydowanie nie darzy miłością. Chętnie wjeżdża na czworobok i aktywnie uczestniczy podczas treningu, ale te wszystkie zakręty, zatrzymania, wężyki… Doprowadzają go do desperacji, kiedy staje w dowolnym miejscu na ujeżdżalni i nie da się go ruszyć żadnym znanym ludzkości sposobem. Kiedy połączymy go z dobrym jeźdźcem od razu widać dużą poprawę w jego podejściu. Wtedy nie denerwuje się ilością ćwiczeń i stara się wykonać każde polecenie tak dobrze, jak tylko jest to możliwe.  Ze składaniem nie ma większego problemu, o ile podamy Laufey’owi jasne sygnały. Nie przeszkadza mu wygięta szyja, ale z czasem wszystko się zmienia. Przedłużający się trening ujeżdżeniowy skończy się drobnymi buntami w temacie ustawienia jego głowy. Trzeba pochwalić płynność jego ruchów, a przy tym fajną sprężystość. Kiedy odpowiednio się go ustawi potrafi zaprezentować się naprawdę zjawiskowo.
SKOKI: Laufey bardzo lubi skakać, a że wychodzi mu to całkiem nieźle to chętnie rozwijamy jego pasje. Ogólnie nasze konisko ma bardzo dobre podejście techniczne. Jest silny i mocno zbudowany, więc wybicie się jest dla niego pestką. Może to robić z dużą siłą, nie męcząc się. W czasie lotu, pomijając już fakt, że zapasik bywa imponujący, ładnie wyciąga głowę. Oczywiście jeśli pozwoli mu na to jeździec. Czasem skaczą na nim rekreanci, więc wiadomo, że nie koń nie dostanie tego czego potrzebuje do oddania idealnego skoku. Freeze jest ambitny i chętnie pokonuje wyzwania, które przed nim postawimy. Bardzo rzadko wyłamuje. Raczej odda beznadziejny skok, niż zatrzyma się przed przeszkodą. Nierzadko zdarza mu się przecenić własne możliwości, przez co czasem sam sobie szkodzi, jednak nie przejmuje się tym i idzie dalej. Podczas pokonywaniu parkuru jest szybki i mocny, o zwinności nie może być mowy, chociaż nad tym pracujemy. Bardzo ścina zakręty i jeździec musi pilnować by nie zapomniał o tym, że należy od czasu do czasu oddychać, a nie tylko lecieć na łeb na szyję. Jego przejazdy są trochę chaotyczne, przyznaję, jednak pod odpowiednią osobą potrafi się uspokoić i przejechać wszystko na luzie.
W TERENIE: Bardzo fajny koń terenowy. Niezależnie od otoczenia, pogody i ilości koni, zawsze się słucha i koncentruje na jeźdźcu, nie chcąc go rozczarować. Odznacza się całkiem imponującą odwagą. Bardzo rzadko się płoszy czy ponosi. W ekstremalnych sytuacjach odskakuje na bok i z uporem maniaka wpatruje się w ów koniożerny przedmiot. Żeby go odciągnąć potrzeba sporo pracy, ale kiedy już się to uda – reszta terenu przebiega bardzo przyjemnie. Pozycja w zastępie jest dla niego bez znaczenia. Może iść pierwszy lub ostatni, z tym nie ma problemu. Środek też nie jest mu straszny. Samotne spacery także są bardzo udane, bo Freeze potrafi się fajnie zgrać i zawsze jest grzeczny.
WOBEC INNYCH KONI: Jest bardzo przyjacielski i otwarty na nowe znajomości. Chętnie zapoznaje się z innymi końmi i nie wykazuje nawet najmniejszej oznaki agresji. Nigdy nie bierze udziału w bójkach. Jako ogier jest właściwie nawet zbyt spokojny. ;D Nie zmienia zachowania nawet w stosunku do klaczy, chociaż kiedy trzeba potrafi stanąć na wysokości zadania.
NA ZAWODACH: Nie można powiedzieć, że się denerwuje, ale za to jest bardzo podekscytowany. Dosłownie wszystkim i wszędzie. Samo dojechanie na miejsce zawodów przebywa spokojnie i bez rewelacji, ale gdy Laufey znajdzie się już poza przyczepą bardzo ciężko jest go uspokoić. Ogląda, sprawdza, wącha, wierci się… Dopiero gdy zajmie się czymś, na przykład smakołykami, bądź ulubionym opiekunem – możemy myśleć o przygotowaniach do startu. Same jego przejazdy zwykle wypadają nieźle, zarówno w ujeżdżeniu jak i w skokach. Potrafi się skupić i robić to co do niego należy, za to go cenimy.
HISTORIA: Urodził się i wychował w Summer Berry jako synek dwóch wspaniałych sportowców. Otrzymał imię Choco Tini, a spędzając czas na zabawie z rówieśnikami powolutku dorastał.  W wieku trzech lat rozpoczął proces zajeżdżania, przetrwał to bardzo łagodnie. Zawsze miał dobry kontakt z człowiekiem. Kiedy nauczył się współpracować z jeźdźcem zaczęto wprowadzać elementy sportowe, czyli drobne przeszkody i jakieś konkretniejsze figury ujeżdżeniowe. Okazało się, że wyrósł z niego fajny wierzchowiec, koń z perspektywami, idealny by zaprezentować wyniki hodowlane. Dlatego też został wystawiony na sprzedaż. Ruska zobaczyła informację o zawodach, wpadła zobaczyć o i jak, a skoro okazało się, że przygotowano także parę innych atrakcji, w tym sprzedaż, postanowiła rozejrzeć się trochę dokładniej. Zajrzała do stajni z rumakami do licytacji i tam właśnie spotkała tego młodzieńca. Wcześniej postanowiła sobie, że nie weźmie żądnego nowego konia, w przeciągu kilku miesięcy, ale urok ogierka był ponad wszystko. Została jedna kwestia – imię. Jeśli o to chodzi jestem wybredna, więc chciałam je zmienić. Przez pośredniczkę udało nam się dogadać – mogłam nazwać konia po swojemu. Wtedy nie mogłam się już opierać – musiałam chociaż spróbować. ;) Na początku miał się nazywać Havok, jednak uznałam, że to do niego nie pasuje. Po zapisaniu całej kartki propozycji stanęło na Laufey Freeze, myślę, że przynajmniej pierwszy człon imienia bardzo do niego pasuje. Ale drugi i tak wcisnęłam, bo dlaczego nie… Tak, to moja logika… Cóż, osobiście uważam, że imię jest ładne, a koń jeszcze piękniejszy. Razem podbijemy świat! ;)

INFORMACJE DLA HODOWCÓW

Poprzedni właściciel:
Ilość potomków:
Cena porcji nasienia mrożonego:

Kucie: tak (x4)
Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
Stan zdrowia: bardzo dobry
Szczepienia: wykonano
Choroby: brak
Kontuzje: brak

DOKUMENTY >>

POTOMSTWO
  1. Punisher (ur. ?, od: ?, hod: Stark Stable)
TRENINGI
  1. Trening ujeżdżeniowy
  2. Trening ujeżdżeniowy
  3. Trening skokowy
    SPRZĘT >>



    OSIĄGNIĘCIA (11)
    - sportowe:
    1. I miejsce w skokach kl. P | WSK Black Spirit | 
    2. I miejsce w skokach kl. P | WSK Sakura | 
    3. II miejsce w skokach kl. L  | Hipodrom Hipika |
    4. II miejsce w ujeżdżeniu kl. P | WSK Black Spirit | 
    5. III miejsce w skokach kl. P | Hipodrom A | 
    6. III miejsce w skokach kl. P | Hipodrom Hipika |
    7. III miejsce w drużynowych zawodach skokowych w kl. P | Oak Island TC |
    8. Wyróżnienie w ujeżdżeniu kl. P | Hipodrom Saganek | 
    - pokazowe:
    1. III miejsce na wystawie w kat. ogiery hanowerskie | Hipodrom Hipika |
    2. Wyróżnienie na wystawie hanowerów | Hipodrom Paris | 
    - inne:
    1. TYTUŁ vice mistrza skoków 2014 | WSK Black Spirit | 

    SHI'AR EMPIRE


    INFORMACJE PODSTAWOWE

    Imię: Shi'ar Empire
    Płeć: ogier
    Rasa: SP
    Data ur.: 16 marca 2009
    Wzrost: 168 cm
    Matka: Sheila
    Ojciec: *The Key
    Hodowla: Dragon Hill
    Użytkowanie: WKKW medium, skoki P - N, ujeżdżenie P - N, cross medium

    OPIS

    CHARAKTER:  To jeden z tych koni, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu z człowiekiem. Może chwilę postać przy ogrodzeniu pastwiska, daje się pomiziać, przyjmie podarki w postaci cukierków, ale szybko mu się nudzi i ucieka do stada. Jest pewny siebie i czasami mega uparty, a więc trochę trudny. Od opiekuna wymaga wiele stanowczości i cierpliwości. Rzadko reaguje na polecenia za pierwszym razem. Wprost uwielbia udawać, że niczego nie słyszał czy nie widział. Udaje niewiniątko, ale siedzi w nim diabeł i każdy dobrze o tym wie. Potrafi być denerwujący, przez swoje popisywanie się i dominowanie. Są dni kiedy nie da się z nim wytrzymać i trzeba odwołać trening, bo wiadomo, że i tak nic z tego nie będzie, ale są też dni, kiedy Empire zachowuje się dobrze i jest dla nas o wiele przychylniejszy. 
    W OBEJŚCIU: Groźny koń, szczerzący zęby do każdego, kogo nie zna, a kto odważył się przejść obok jego boksu. Nie lubi obcych niemal tak bardzo jak much. Swojego boksu też zresztą wielką sympatią nie darzy, konsekwentnie psując każdy jego fragment. Stajenni najwięcej napraw mają właśnie tam. W porze karmienia robi się z niego jeszcze większy nerwus, bo przecież jako król stajni musi dostać żarełko pierwszy. Jeśli chodzi o wyprowadzanie na pastwisko, to śmiało mogę nazwać taką czynność sportem ekstremalnym. Empire nie wie, że nie powinien biec tam galopem ciągnąć za sobą Bogu ducha winnego ludzika. Nie, nie... to nie ma znaczenia. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu i najchętniej zapisałby się na całodobowe padokowanie. Sprowadzanie go do stajni to już inna bajka - zabawa w berka i chowanego w jednym. Shi to bystrzacha, potrafi nas unikać godzinami. Podczas czyszczeniaa zwykle stoi grzecznie, bo to lubi i nie ma nic przeciwko, kiedy szczotkujemy jego piękny ogon i mówimy mu jaki to jest piękny i fantastyczny.  Na myjkę też śmiało wchodzi i pozwala nam się wyprać. 
    POD SIODŁEM: nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Empire ma jakiś tam szacunek do jeźdźca i o ile ten odwzajemni się tym samym - trening powinien być udany. Generalnie nie jest to koń bardzo wygodny i szybki kłus ciężko jest wysiedzieć. O jeździe na oklep raczej nie ma mowy, chyba, że ktoś lubi się męczyć. Ale trzeba przyznać, że jego chody są ładne, bo sprężyste i płynne, potrafi się poruszać naprawdę fajnie. Oczywiście o ile wpadnie w ten odpowiedni rytm i zgra się z jeźdźcem. Z Megan zwykle mu się udaje. Jasne, że zdarzają się drobne nieporozumienia, czasami jakiś bryk, ale nic wielkiego. Jest ambitny, a robi się jeszcze bardziej chętny do pracy i zaangażowany, kiedy ktoś obserwuje go z boku. Dobrze oddziałuje na pomoce, jest czujny i wrażliwy. 
    UJEŻDŻENIE: z początku był do tego nastawiony sceptycznie, nie chciało mu się wykonywać nudnych ćwiczeń na czworoboku i ciągle się buntował. Z czasem zaczęło mu się podobać, by bardzo chwalony i stwierdził, że to w sumie jest całkiem fajne. Widać było znaczną poprawę, a teraz jest już na bardzo dobrej drodze do pokonywania kolejnych szczebelków kariery. Ma ładne chody, potrafi się skupić na tym, by dokładnie wykonać rysunek. Jest bardzo elastyczny, wygląda świetne wykonując wszelkie wolty i półwolty. Czasami zdarza mu się gubić tempo, trzeba mieć to na uwadze.
    SKOKI: skakać lubił od zawsze, a że Meg zauważyła u niego wielką chęć do pokonywania przeszkód - przez pewien okres czasu mocno się na tym skupili. Obserwatorzy potwierdzili jej entuzjastyczne komentarze, odnoście jego techniki i ogólnie talentu. Shi mocno ciągnie na przeszkodę, ma mocne wybicie i trochę ciężkie do utrzymania równowagi lądowanie. Czasami kłóci się na parkurze z jeźdźcem, który nie pozwala mu pojechać na tę przeszkodę, bo trzeba zaatakować inną. Jest zły, bo chciał tamtą tak bardzo... Bywa, że się obraża i do końca treningu jest nieznośny. 
    CROSS: uwielbia, uwielbia, uwielbia. To chyba jego ulubiona dyscyplina, bo może się w końcu porządnie wyszaleć. Nie ma z nim żadnych problemów. Jest odważny i nie płoszy się, nie boi się żadnej przeszkody, dzięki czemu rzadko wyłamuje. Potrafi się skupić. Nie trzeba go popędzać, a kiedy czas na rzecz odwrotną - zwalnianie - zwykle reaguje od razu. Jest kontaktowy i cały czas czujnie uważa na polecenia partnera. Na początku był mało wytrzymały, ale jest coraz lepiej.
    NA ZAWODACH: Z początku jest bardzo spięty, ciągle ze sztywna szyją, postawionymi na baczność uszami obserwuje otoczenie i nie bardzo ogarnia... wszystko. Z czasem się uspokaja i stopniowo wraca do siebie. Zawsze lepiej gdy jego start wypada bliżej końca, bo wtedy jest już zupełnie zrelaksowany. Sama podróż na miejsce nigdy nie sprawiała mu problemów. Grzecznie wchodzi do przyczepy i nie denerwuje się, gdy musi tam spędzić trochę więcej czasu. 
    W TERENIE: Jest dobry jako koń na samotne wyprawy. Jest wtedy spokojniejszy, bardziej skupiony na partnerze. Podczas zbiorowych terenów musi się przecież skupić na pokazaniu innym koniom, że jest najlepszy. Nie ponosi, potrafi bez problemów wejść do jeziorka i sobie pływać, kiedy trzeba się zatrzymać - zatrzymuje się, a jeśli pojawi się niespodziewana przeszkoda - pokona ją z uśmiechem na pysku i błyskiem w oku. 

    INFORMACJE DLA HODOWCÓW

    Poprzedni właściciel: -
    Ilość potomków: -
    Cena porcji nasienia mrożonego: 2500 hrs

    Kucie: tak (x4)
    Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
    Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
    Stan zdrowia: bardzo dobry
    Szczepienia: wykonano
    Choroby: brak
    Kontuzje: brak

    DOKUMENTY >>

    POTOMSTWO

    TRENINGI
    1. Trening ujeżdżeniowy
    SPRZĘT >>

    OSIĄGNIĘCIA (1)
    1. III miejsce w skokach kl. N | Hipodrom Lider |

    ICEFALL


    INFORMACJE PODSTAWOWE

    Imię: Icefall
    Płeć: ogier
    Rasa: koń oldenburski
    Data ur.: 2007
    Wzrost: 169 cm
    Matka: Ice Power
    Ojciec: London Calling
    Hodowla: Zielone Pastwiska
    Użytkowanie: ujeżdżenie N-C

    OPIS

    HISTORIA: "Urodził się na Zielonych Pastwiskach. Jego matka mieszkała u nas w ramach darmowego pensjonatu, a Icefall miał być swego rodzaju zapłatą za to. Gdy przyszedł więc na świat, stał się ulubieńcem wszystkich mieszkańców naszego ośrodka. Ogierek rósł zdrowo i mieliśmy nadzieję, że w przyszłości zostanie naszym reproduktorem. Dzięki temu, że posiadał od zawsze przepiękny ruch, zaczęliśmy trenować go w ujeżdżeniu i szybko okazało się, że Iceafall doskonale sobie w tej konkurencji radzi: nie był najłatwiejszym koniem, uczył się jednak szybko, a swoją prezentacja zachwycał sędziów na konkurach. Gdy miał dziewięć lat uznaliśmy jednak, że taki potencjał marnuje się w tak olbrzymim ośrodku, jakim są Zielone Pastwiska, postanowiliśmy wiec wystawić go do adopcji."
    CHARAKTER: Generalnie jest koniem przyjacielskim i godnym zaufania, jednak często daje o sobie znać jego ogierza natura i miewa swoje złe dni, kiedy ciężko cokolwiek od niego wyegzekwować. Wyrywa się w drodze na pastwisko, albo nie bardzo pozwala wchodzić do swojego boksu. Nie przepada za nieznanymi osobami, ale wystarczy, ze zobaczy marchewkę w ich dłoni i już podbiega cały w skowronkach. Lubi być głaskanym, ale gdy mu się znudzi, nie wolno go miziać na siłę, bo troszkę się wkurza. 
    POD SIODŁEM: "Icefall to koń, który jest bardzo dobrze zajeżdżony, jednak mimo to, bezustannie próbuje zdominować jeźdźca. Pod doświadczoną osobą staje się na prawdę wysokiej klasy koniem sportowym, jednak nie nadaje się dla laików. Szczególnie trudno pracuje się z nim, gdy w okolicy są klacze: kasztan ciągnie do nich, trudno zmusić go do skupienia uwagi. Dzięki sporej odwadze, rzadko kiedy się płoszy, dlatego ani transport, ani zawody nie są mu straszne."
    W OBEJŚCIU: Zwykle pozwala się nam czyścić tak długo, jak potrzeba i jest przy tym grzeczny. Nie wierci się, nie podgryza, naprawdę potrafi być cierpliwy. Podaje nogi, jednak nie lubi trzymać ich w górze zbyt długo. Podczas kąpieli zupełnie rozluźniony, bardzo lubi wodę. 

    INFORMACJE DLA HODOWCÓW

    Poprzedni właściciel: Lanwades Stud
    Ilość potomków: -
    Cena porcji nasienia mrożonego: 2500 hrs

    Kucie: tak (x4)
    Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
    Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
    Stan zdrowia: bardzo dobry
    Szczepienia: wykonano
    Choroby: brak
    Kontuzje: brak

    DOKUMENTY >>

    POTOMSTWO

    TRENINGI
    1. Teren
    SPRZĘT >>

    OSIĄGNIĘCIA (2)
    1. II miejsce w ujeżdżeniu kl. C | WSK Estrella | 
    2. II miejsce w ujeżdżeniu kl. C | Dresagio Stud |

    GOLIATH


    INFORMACJE PODSTAWOWE

    Imię: Goliath
    Płeć: ogier
    Rasa: koń andaluzyjski
    Data ur.: 12 października 2011r.
    Wzrost: 157 cm
    Matka: Northern Kiss
    Ojciec: Leviathan
    Hodowla: Aspera Ranch
    Użytkowanie: ujeżdżenie P-N

    OPIS

    HISTORIA: Goth był prezentem imieninowym dla Ruski od Milki (dziękuję! :D). Przyjechał do naszej stajni kilka dni po "imprezie" i od razu podbił serca 3/4 załogi. Jego rodzicami są dwa ujeżdżeniowe andaluzki, co czyni z niego dobrze rokującego sportowca. 
    CHARAKTER: Jest typowym miśkiem - przytulanką. Garnie się do ludzi jak każdy inny domowy zwierzak, nadstawia się do głaskania i kładzie głowę na ramieniu opiekuna, błagalnie zerkając w jego stronę. Wyjątkowo ufny, nawet w stosunku do zupełnie obcych mu ludzi. Przy tym zawsze łagodnie nastawiony i na ogół spokojny, Zdarzają mu się chwilę, gdy trochę rozrabia, ale w końcu nie można od niego oczekiwać by ciągle stał w bezruchu. Lubi poszaleć, ale zawsze reaguje na polecenia opiekunów. Można go przywołać do porządku jednym słowem czy gestem. To kochany, oddany koń, który zrobi dla swojego ludzkiego przyjaciela wszystko, o co ten go poprosi. Grzeczny i posłuszny. Nikt nie potrafi się na niego gniewać, wystarczy, że Goth popatrzy na kogoś tymi swoimi cudnymi ślepiami i już nie można udawać, że jest się złym.
    POD SIODŁEM: Stara się jak może. Naprawdę, ten koń robi wszystko, by uszczęśliwić swojego partnera, a praca z nim to czysta przyjemność. Ma bardzo, ale to bardzo wygodne chody, które są równie miłe dla tyłka, jak i oka, ponieważ Goth potrafi się zaprezentować tak, jak na rasowego dresażystę przystało. Porusza się efektownie, z wysoką akcją kończyn, szybko dostosowuje się do wymagań jeźdźca i jest wrażliwy na pomoce. Co prawda wciąż łatwo się rozprasza, ale jeśli na treningu dzieje się coś ciekawego - potrafi się skupić na dłuższą chwilę. Na zawodach średnio ogarnia co dzieje się wokół niego, jest nieco skołowany i póki co, rzadko kiedy udaje mu się skoncentrować na przejeździe.
    ZACHOWANIE W OBEJŚCIU: Bywa ciężko, ponieważ przy czyszczeniu Goth uparcie próbuje zaprzyjaźniać się z opiekunem bądź sprzętem, którym operuje. Bawi się szczotkami, rozpina suwaki, rozwiązuje uwiązy i tak dalej...  Mimo to ładnie podaje wszystkie kopytka i bardzo lubi wodę.

    INFORMACJE DLA HODOWCÓW

    Poprzedni właściciel: -
    Ilość potomków: -
    Cena porcji nasienia mrożonego: 2000 hrs

    Kucie: tak (x4)
    Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
    Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
    Stan zdrowia: bardzo dobry
    Szczepienia: wykonano
    Choroby: brak
    Kontuzje: brak

    DOKUMENTY >>

    POTOMSTWO
    1. i (ur. 2011, od: ik, hod: nh)
    TRENINGI
    1. Trening ujeżdżeniowy
    SPRZĘT >>



    OSIĄGNIĘCIA (1)
    1. I miejsce w ujeżdżeniu kl. P | WSK Estrella | 

    *EVIL EVOLUTION


    INFORMACJE PODSTAWOWE

    Imię: *Evil Evolution
    Płeć: klacz
    Rasa: koń trakeński
    Data ur.: 23 lutego 2009
    Wzrost: 168 cm
    Matka: Amaretti
    Ojciec: NN
    Hodowla: Dragon Hill
    Użytkowanie: WKKW easy, skoki L, ujeżdżenie L-P, cross easy

    OPIS

    HISTORIA: Kiedy Ray i Ruska udali się do Bostonu po Remy, odwiedzili kilka stajni na obrzeżach miasta. W jednej z nich Rus wypatrzyła buntowniczą karą trakenkę - Evil Evolution. Nikt nie mógł sobie z nią poradzić, a właściciel był skoro do jej sprzedaży. Rayan oczywiście protestował, ale wiedząc, że i tak przegra poddał się sam. Tydzień później wrócili do Soczi z dwoma nowymi mieszkankami.
    CHARAKTER: Evil jest jednym z najtrudniejszych koni, z jakim mieliśmy do czynienia. Jest uparta i wiecznie wkurzona na cały świat. Dopatrujemy się w tym jakichś przykrych doświadczeń z ludźmi w jej przeszłości, o której właściwie nie wiemy zbyt wiele. Tak czy owak klacz nie ufa człowiekowi, a w stosunku do koni bywa agresywna. To dominujący typ, który chętnie bierze sprawy w swoje ręce i nie odpuści, jeśli ktoś jej podpadnie. Jest mściwa i złośliwa. Nie łatwo wyperswadować jej z głowy chęć mordu, ale da się. Naprawdę się da. Evcia nie ma ani trochę cierpliwości przez co zajmowanie się nią wymaga doświadczenia i umiejętności na całkiem wysokim poziomie. Łatwo się denerwuje i daje o tym znać wszystkim na około. Zawsze ma w sobie pełno energii, której nie potrafi uwolnić we właściwy sposób. Woli niszczyć ogrodzenie lub swój własny boks niż pobiegać za ptakami, toteż ważne jest jej codzienne lonżowanie i spacery. Zajmuje się nią głównie Ruska i to właśnie z nią Evo nawiązała na razie słaby kontakt.
    POD SIODŁEM: Jest niemożliwa jeśli chodzi o noszenie na sobie pasażera. Zachowuje się jak dziki mustang i tak też właściwie wygląda. Nie cierpi pracy z człowiekiem i stara się tego unikać jak ognia. Jeśli nie może to daje popalić ochotnikowi. Bryka, wierzga i staje dęba. Odskakuje w najmniej spodziewanym momencie i daje w długą, nie pozwalając się zwolnić. Jest naprawdę bardzo nieprzewidywalna i ciężko do niej dotrzeć. Przed nami dłuuuga droga. Ogólnie jej chody są całkiem ładne. Klacz potrafi się pięknie składać i pracować całym ciałem, niestety rzadko robi to podczas treningu. Bardzo lubi skakać natomiast prędkości jakie osiąga podczas galopu są imponujące.
    ZACHOWANIE W OBEJŚCIU: Ciężko w ogóle coś z nią zrobić... Łatwo cię niecierpliwi, nie pozwala do siebie w ogóle dochodzić i ma w poważaniu nasze intencje. Kopie, gryzie i straszy uszami. Jeśli zaczęła komuś ufać, jedynie ta osoba ma prawo jej dotknąć. Nie lubi podawania kopyt, a założenie sprzętu graniczy z cudem. 

    INFORMACJE DLA HODOWCÓW

    Poprzedni właściciel: -
    Ilość potomków: -
    Cena porcji nasienia mrożonego: 3000 hrs

    Kucie: tak (x4)
    Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
    Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
    Stan zdrowia: bardzo dobry
    Szczepienia: wykonano
    Choroby: brak
    Kontuzje: brak

    DOKUMENTY >>

    POTOMSTWO

    TRENINGI
    1. Trening skokowy 
    2. Trening crossowy
    SPRZĘT >>

    OSIĄGNIĘCIA (12)
    1. I miejsce w WKKW | Hipodrom Paris | 
    2. I miejsce w crossie easy | WSK Estrella | 
    3. I miejsce w WKKW easy | Black Power | 
    4. I miejsce crossie easy | Hipodrom Kier |
    5. I miejsce w skokach kl. L | Hipodrom Ankara | 
    6. I miejsce w crossie easy | Hipodrom Moderne | 
    7. II miejsce w crossie easy | Aspera Ranch |
    8. IV miejsce w crossie easy | Hipodrom Lider |  
    9. Wyróżnienie w WKKW easy | WSK Estrella | 
    10. Wyróżnienie w crossie easy | WSK Estrella |
    11. Wyróżnienie w skokach kl. L | Hipodrom Paris |
    12. Wyróżnienie w WKKW easy klaczy | Hipodrom Lider | 

    *QUICKSILVER


    INFORMACJE PODSTAWOWE

    Imię: *Quicksilver
    Płeć: ogier
    Data ur.: 22 kwietnia 2010
    Wzrost: 154 cm
    Matka: *Victoria Donnato >>
    Ojciec: *Yateem Al Shabat >>
    Hodowla: Stark Stable >>
    Użytkowanie: ujeżdżenie (L), english pleasure, wystawy

    OPIS




    CHARAKTER: Jako młody koń ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii, którą za wszelką cenę pragnie dzielić się ze wszystkimi wokół. Ma masę pomysłów, do których efektownie namawia kolegów i razem organizują sobie ucieczki ze stajni czy padoku. W stosunku do ludzi jest bardzo ufny i przyjacielski. Nigdy nie wykazuje żadnych przejawów agresji. Uwielbia być w centrum uwagi, przebywanie z ludźmi to dla niego czysta radocha. Wtedy "walczy" o każdą rękę do głaskania i obszukuje kieszenie w poszukiwaniu smakołyków, za którymi, jak każdy koń, bardzo przepada. Zawsze wesoły i skory do zabawy, jest takim dobrym duszkiem stajni. Wszędzie go pełno i to dosłownie, ponieważ opanował sztukę otwierania zamków wszelkiej maści, dlatego często spaceruje po korytarzach i popisuje się przed resztą koni.
    Czyszczenie jest przyjemne zarówno dla niego, jak i dla opiekuna, którzy nie musi stawać na głowie by wyszczotkować mu zaklejkę przy uchu. Nie, on sobie spokojnie stoi i czeka. Jest bardzo grzeczny, wie kiedy należy się zachowywać, a kiedy można sobie pozwolić na małe szaleństwa. Ładnie podaje kopytka, a wizyty kowala nie są dla niego niczym niezwykłym. Nie przerażają go te wszystkie narzędzia... Jest odważny.
    Lubi wodę i kąpiele. Zarówno na stajennej wyjce jak i w morzu czy jeziorze. Bardzo chętnie biega na brzeg i chlapie na wszystkie strony.
    POD SIODŁEM: Może nie jest to najwygodniejszy wierzchowiec, ale bardzo kontaktowy i wrażliwy. Chyba każdy mógłby się z nim porozumieć i stworzyć fajny duet. Jego chody są dość trudne do wysiedzenia, ale nie są też jakieś niemożliwe. Ot, taki tam trochę wybijający kłusik i sztywny stęp. Galop jest całkiem niezły. Co prawda daleko mu do ideału bujanego fotela babuni, jednak można sobie odpocząć i prowadzić Qucika jak samochód. Na początku jazdy jest mało elastyczny i trzeba się napracować by mógł się dobrze rozluźnić. Sama współpraca układa się zawsze i o każdej porze. Koń szuka kontaktu z jeźdźcem, jest posłuszny i reaguje na najbardziej delikatne sygnały. Biorąc pod uwagę jego wiek, jesteśmy z niego niesamowicie dumni.
    UJEŻDŻENIE: Bardzo lubi pracować na czworoboku, gdzie może zaprezentować swoje piękne chody. Chętnie współpracuje z jeźdźcem i chociaż czasami miewa odmienne zdanie - zawsze potrafi pójść na kompromis. Bywa, że przy pierwszym zagalopowaniu musi sobie bryknąć lub zanadto przyspieszyć, ale szybko wraca do normy i koncentruje się na powierzonym mu zadaniu. Jego ruchy są płynne i sprężyste. Kiedy kłusuje doskonale widać pracę jego nóg, które lekko niosą go naprzód. Bardzo ładnie się składa i nawet nie trzeba go do tego nakłaniać, to weszło mu w nawyk. Potrafi wykonać wiele figur ujeżdżeniowych, doskonale wie jak muszą wyglądać i stara się jak tylko może, by rysunek wyszedł poprawnie. Wygina się na łukach i świetnie operuje zmianą chodów. Nie ma problemu by zagalopować ze stój, lub zatrzymać się z kłusa.
    RAJDY: Jest w tym świetny i to kocha. Wyjeżdżając na trening cieszy się i wie, że czeka nas długi spacer. Zawsze jest posłuszny i na tyle odważny, by nie ponosić i nie płoszyć się z byle powodu. Póki co pracujemy nad wytrzymałością, ale jak na młodego wierzchowca doskonale radzi sobie podczas dłuższych wędrówek. Póki co są o starty w zawodach amatorskich.
    NA ZAWODACH: Nasz młodzieniec nie miał dużej możliwości by zaznajomić się z atmosferą panująca na wszelkich jeździeckich imprezach, toteż niewiele jestem tu w stanie napisać. Myślę jednak, że Quick nie będzie miał problemów z hałasem itd. Przyczepy się nie boi, więc podróż na miejsce także  przebiegałaby bezproblemowo.
    W TERENIE: Zachowuje się jak trzeba, zwłaszcza gdy idzie w pojedynkę. W towarzystwie innych koni zaczyna mu troszeczkę odbijać, bo przecież trzeba się popisać przed kolegami i koleżankami... Nie mniej jednak ładnie reaguje na pomoce, stara się nie rozpraszać, nie płoszyć. Chętnie pokonuje napotkane przeszkody i powiedźmy, że potrafi chodzić w zastępie. Niby odpowiada mu każda pozycja, ale z własnych obserwacji myślę, że jest dobrym czołowym. Zamykanie zastępu nie do końca mu służy, zanadto przyspiesza i można stracić czucie w dłoniach, jeśli ktoś go nie upomni.
    W STOSUNKU DO...: Bardzo szybko nawiązuje wszelkie znajomości. Nie miał problemu z wejściem do stada i migiem znalazł sobie odpowiednie miejsce. Nie jest typem dominującym, ale nie można powiedzieć, że jest uległy. To coś pomiędzy. Koń, który jest miły dopóki któryś z rumaków mu nie podpadnie. Wtedy potrafi się porządnie odgryźć, ale są to sporadyczne przypadki. Quick świetnie dogaduje się z wszystkimi zwierzętami. Krowy, psy, koty... Zawsze chętnie podchodzi do nich i przyjaźnie obwąchuje. 

    INFORMACJE DLA HODOWCÓW

    Poprzedni właściciel: -
    Ilość potomków: -
    Cena porcji nasienia mrożonego: 4000 hrs

    Kucie: tak (x4)
    Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
    Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w lipcu)
    Stan zdrowia: bardzo dobry
    Szczepienia: wykonano
    Choroby: brak
    Kontuzje: brak

    DOKUMENTY >>

    POTOMSTWO
    1. brak
    TRENINGI

    1. Trening ujeżdżeniowy >>
    2. Trening ujeżdżeniowy >>
    3. Teren >>
    SPRZĘT >>

    OSIĄGNIĘCIA (14)

    MIEJSCE
    I
    I
    I
    II
    II
    III

    I
    I
    I
    I
    I
    I

    I
    III

    DYSCYPLINA
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie

    english pleas.
    english pleas.
    english pleas.
    english pleas.
    english pleas.
    english pleas.

    wystawa
    wystawa

    KLASA
    L
    L
    L
    L
    L
    L

    -
    -
    -
    -
    -
    -

    ogiery/oo
    oo

    JEŹDZIEC
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?

    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    Cora Hayes

    -
    -

    ORGANIZATOR
    Black Spirit
    H. Plus
    H. P. Wiatr >>
    H. Lider >>
    H. P. Wiatr >>
    H. P. Wiatr >>

    H. Paris >>
    H. Paris  >>
    Estrella >>
    H. Paris >>
    H. Paris >>
    H, Paris >>

    H. Hipika
    H. Dynasty >>

    NAGRODA
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?

    -
    -
    -
    -
    -
    500 h

    ?
    -

    *ZIMOWY ŻOŁNIERZ


    INFORMACJE PODSTAWOWE

    Imię: *Zimowy Żołnierz
    Płeć: ogier
    Rasa: koń fryzyjski
    Data ur.: 17 sierpnia 2006
    Wzrost: 164 cm
    Matka: Zenith Queen 
    Ojciec: Flamenco
    Hodowla: Stark Stable >>
    Użytkowanie: ujeżdżenie (P), wystawy

    OPIS




    CHARAKTER: Charakter: Żołnierz zdecydowanie nie należy do koni spokojnych i przyjacielskich. Jest bardzo trudny i ciężko złapać z nim choćby najsłabszą nić porozumienia. Zdaje się nienawidzić wszystkiego i wszystkich… Na dobrą sprawę nie znamy jego dokładnego pochodzenia, jego rodzicami są dwa rewelacyjne konie wyhodowane w rodzinnej stajni właścicielki Stark’s, ale odkąd został sprzedany jako roczniak – odtąd nie znaleźliśmy o nim żadnych informacji. Ogier jest wojownikiem i bardzo wyraźnie dominuje nad każdym, kogo uzna za jakiekolwiek zagrożenie. Jakby nie potrafił nikomu zaufać. Trzeba przyznać, że jest trochę agresywny. Tak jak przy ludziach potrafi się jeszcze jako tako hamować – tak wśród koni (w szczególności przy innych ogierach) pokazuje pełnię swojej złośliwości i wrodzonej chęci bycia najlepszym. Mamy nadzieję, że w naszej stajni uda nam się go oswoić i sprawić, by odwzajemnił miłość, jaką mu podarujemy.
    Podczas czyszczenia jest nerwowy, niespokojny… Nie lubi tego, ale tylko podczas złych dni reaguje gryzieniem. Zwykle po prostu stoi z naburmuszoną miną, całkowicie bez ruchu, za to z maksymalnie stulonymi uszami. To trochę zabawne, jednak każde parsknięcie śmiechem skutkuje potężnym trzaśnięciem kopyta w podłoże. Najgorsze jest zaplatanie długiej grzywy… Żołnierz wierci się utrudniając wszelkie zabiegi swojego włosia, a przy takiej długości musimy się nad nimi napracować.
    Całkiem lubi wodę, jednak kąpiele na myjce nie są dla niego najprzyjemniejsze. Kocha stawy czy rzeki, ale wąż ogrodowy to już zupełnie inna sprawa…
    Siodłanie nie przebiega gładko, no niestety. Tak jak samo siodło jeszcze jest w stanie znieść, tak ogłowie doprowadza go do szału. Nienawidzi tych wszystkich pasków, które złośliwie oplatają jego szlachetną głowę, a kiełzno w pysku powoduje dzikie zarzucanie piękną łepetyną na wszystkie strony świata. Jakiekolwiek owijki czy też ochraniacze witane są przez konia z chęcią mordu ukrytą w dużych, bystrych ślepiach.

    POD SIODŁEM: Wsiadanie jest sztuką trudną, w przypadku Żołnierza śmiem twierdzić, że baaardzo trudną. Nie potrafi stać w miejscu, rusza kłusem (gdy ma dobry humor) kiedy tylko jeździec włoży stopę w strzemię lub ustawi go sobie przy schodkach.
    Zakładając, że ktoś zdoła wleźć na jego grzbiet – zaczyna się zabawa! Zimowy to koń, który testuje jeźdźca pod każdym, dokładnie każdym względem. Potrafi być naprawdę złośliwy i uparty. Jednak nie można mu odmówić wspaniałych chodów. Nie tylko pod względem ich płynności i efektywności, ale także wygody. Krągły brzuszek dodaje komfortu.
    Na początku jazdy jest nieznośny i łatwo się poddać. Czym dłużej próbujemy – tym większy zdobywamy szacunek. Czasami nigdy się to nie udaje, a czasami zaskakująco szybko. Zależy od osoby, jej podejścia i charakteru.

    UJEŻDŻENIE: Nad piękną jazdą po czworoboku możemy myśleć  tylko i wyłącznie wtedy, gdy Żołnierz komuś zaufa, czyli niesamowicie rzadko. Jeśli ten cud nastąpi i tak czeka mnóstwo pracy. Na jego grzbiecie nie można czuć się pewnym swego, należy się ciągle pilnować, uważać na każdy sygnał. Koń potrafi wyprowadzić z równowagi dosłownie każdego, szczególnie stara się wtedy, go ktoś mu się nie spodoba. Rzadko kiedy trafi się jeździec, do którego Żołnierz podejdzie z pozytywnym nastawieniem, ale żeby nie było - zdarzają się tacy.
    Jego ruchy są bardzo miłe dla oka. Zimowy potrafi się wspaniale zaprezentować w każdym chodzie. Sprężyste podrygi w połączeniu z aktywną pracą zadu i majestatycznie wygiętą silną szyją dają niezapomniany efekt. Ten koń wygląda bajecznie nawet kiedy stępuje.
    Z posłuszeństwem jest kiepsko, jednak współpracując z odpowiednią osobą potrafi się ogarnąć i skupić na idealnym rysowaniu figur. Jeśli się już wczuje, złapie kontakt i zaufa jeźdźcowi - potrafi zachwycić jeszcze bardziej. Ma talent do ujeżdżenia, ale jest takim nieoszlifowanym diamentem i ciężko wydobyć z niego te pozytywne cechy. Uparty ogier zawsze próbuje postawić na swoim.

    NA ZAWODACH: W obcym otoczeniu staje się trochę mniej pewny siebie, chociaż ciągle siedzi w nim ten zadzior. Podróż przyczepą to dla niego nic niezwykłego, ale jeśli zbytnio się przedłuża - zaczyna walić kopytami w ściany i rżeć ze złością. Kiedy możemy go już wypuścić długo stara się być jak najbardziej złośliwy za wyrządzone krzywdy.
    Na rozprężalni chce zjeść w całości wszystkie konie i ludzi pętających się wokół niego. Przecież cały plac powinien być zarezerwowany tylko dla niego! W końcu daje sobie spokój i jako tako pozwala jeźdźcowi na wprowadzenie ćwiczeń.
    Podczas przejazdu potrafi być spokojnym i ułożonym koniem, jakby czuł, że to co robi jest ważne. Ma jeszcze problem z zatrzymaniem z kłusa lub galopu, bo ciągle dusi w sobie te negatywne emocje i przekorność, ale czym lepiej zgra się z jeźdźcem - tym bardziej będzie czujny i opanowany. Widać, że stara się wypaść jak najlepiej, a my bardzo to doceniamy.

    W TERENIE: Uwielbia to, ale jest wtedy niesamowicie rozkojarzony. Nie da się go opanować, gdy nie jest zmęczony. Dopiero po kilku konkretnych galopach możemy jakoś go ogarnąć i ustawić wedle własnego uznania. Praca w zastępie to mordęga. Toleruje obecność maksymalnie dwóch koni, ale już wtedy stara się im dokuczać jak tylko potrafi. Wydaje mi się, że najlepszy jest podczas samotnych wędrówek. Tylko on i jeździec. Zimowy Żołnierz jest bardzo odważny, jeszcze nigdy się nie spłoszył i nie poniósł. W razie niskich przeszkód potrafi je przeskoczyć, ale jakieś grubsze pnie czy coś w wysokiego... To zawsze kończy się drobnym wypadkiem, na przykład upadkiem przez szyję po gwałtownym zatrzymaniu.

    INFORMACJE DLA HODOWCÓW

    Poprzedni właściciel: -
    Ilość potomków: 4
    Cena porcji nasienia mrożonego: 3000 hrs

    Kucie: tak (x4)
    Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
    Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w maju)
    Stan zdrowia: bardzo dobry
    Szczepienia: wykonano
    Choroby: brak
    Kontuzje: brak

    DOKUMENTY >>

    POTOMSTWO
    1. Winter Rose (ur. 2011, od: Mysterious Rose, hod: Dragon Hill)
    2. Malibu Rose (ur. 2011, od: Mysterious Rose, hod: Dragon Hill)
    3. Zodiac (ur. 2010, od: ?, hod: Stark Stable)
    4. *Zarathos (ur. 2008, od: ?, hod: Stark Stable)

    TRENINGI
    1. Trening ujeżdżeniowy >>
    2. Trening ujeżdżeniowy >>
    SPRZĘT >>

    OSIĄGNIĘCIA (10)

    MIEJSCE
    I
    II
    II
    III

    I
    I
    I
    III
    III
    III

    DYSCYPLINA
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie

    wystawa
    wystawa
    wystawa
    wystawa
    wystawa
    wystawa

    KLASA
    P
    P
    P
    P

    fryzy/og
    fryzy
    fryzy/og
    inne/og
    barok/og
    fryzy/og

    JEŹDZIEC
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska

    -
    -
    -
    -
    -
    -

    ORGANIZATOR
    H. Paris >>
    Homestead
    Black Spirit
    H. Saganek

    H. Paris >>
    H. Dynasty >>
    H. Paris >>
    Homestead
    H. Hipika
    H. Lider >>


    NAGRODA
    1 250 h
    ?
    ?
    ?

    -
    -
    -
    ?
    ?
    ?

    INNE:
    TYTUŁ najładniejszego ogiera zawodów | WSK Black Spirit | 






    MARVEL UNIVERSE


    INFORMACJE PODSTAWOWE

    Imię: *Marvel Universe
    Płeć: ogier
    Rasa: SP
    Data ur.: 12 grudnia 2011
    Wzrost: 168 cm

    Matka: *Little Ricky
    Ojciec: *Presley Boy
    Hodowla: Stark Stable

    Predyspozycje: skoki (N-C), ujeżdżenie (P), wystawy

    OPIS




    CHARAKTER: Odziedziczony zdecydowanie po tatusiu... Marvel, tak samo jak Presley Boy, jest koniem niesamowicie temperamentnym i pewnym siebie. Potrafi zdominować zaawansowanego jeźdźca, czy kawał chłopa w postaci stajennego. Ma wielkie, wybujałe ego. Jego zachowanie potrafi być mocno irytujące, a opieka nad tym koniem wymaga mnóstwa wysiłku i cierpliwości, a także konsekwencji. Mało kto potrafi z nim wytrzymać, ale kiedy już się do kogoś przywiąże - potrafi być przyjacielem. Za każdym razem gdy zabieramy go na padok - musi pokazać, jaki to on jest wspaniały i twardy. Nie ma dnia, kiedy nie straszyłby nas swoją wątpliwą potęgą i groźnymi odgłosami dochodzącymi z nakrapianej paszczy. Jest właściwie pozbawiony jakiegokolwiek obycia i samokontroli. Na pewno wynika to z faktu, że jest jeszcze bardzo młody i właściwie dopiero co zajeżdżony. Chce się wyszumieć, jak to dzieciak. Pewnie dlatego przymykamy na to oko... Liczymy, że za dwa, trzy lata zacznie rozumieć, że przesadza. Bardzo nad tym pracujemy. Stopniowo oswajamy go z sytuacją, treningami, zawodami i całym tym szumem, który spotyka źrebaka po wkroczeniu do świata sportu.
    W boksie zachowuje się dość przyzwoicie, ale tylko wtedy, gdy jest sam. Kiedy na horyzoncie pojawia się człowiek - musi się popisać. Czy to przy czyszczeniu, czy podawaniu posiłku - zawsze jest rozszalały i gotowy do wybryków. Czyszczenie w boksie to zwykła masakra, robimy to albo na korytarzu, albo na zewnątrz. Koń jest wtedy znacznie spokojniejszy i czasem nawet stoi w bezruchu. Ładnie podaje kopyta, choć nie potrafi ich utrzymać zbyt długo.
    Siodłanie to trochę inna bajka... Marvel nie lubi tego i zawsze próbuje się wykręcić. Zrobiliśmy wszystko, żeby siodło nie kojarzyło mu się z czymś złym, ale niestety póki co ma pewne wątpliwości. To samo jest z wkładaniem wędzidła. Cofa się, albo podnosi głowę do samego nieba... Jednak mam wrażenie, że zaczyna się do tego przyzwyczajać, a spokój i wyrozumiałość opiekunów bardzo pomagają w tym procesie. :)

    POD SIODŁEM: Tak jak już pisałam wyżej - siodło jest be. Co prawda pomału o tym zapomina i dociera do niego, że praca z pasażerem nie jest taka zła, ale wciąż bardzo często i gęsto się buntuje. Na treningu potrafi stanąć dęba siedem razy - nasz osobisty rekord. Nigdy nie jest chętny od początku, ale zakończenie jazdy ma różne oblicza. A muszę przyznać, że coraz częściej zaczyna szukać kontaktu, nawiązuje jakąś nić porozumienia, zaufania... Po pokonaniu przeszkody jest z siebie dumny i cieszy się, jest rozbrajający.
    Jeśli chodzi o chody to niestety nie są one najwygodniejsze, jednak da się wytrzymać. Taaak, to duże streszczenie. No, ale co? Jak się zakłusuje, to każdy narząd znajduje sobie nowe, ciekawsze miejsce do życia, a jelita związują się w kokardkę. Wysiedzenie go jest ciężkie i trzeba się dobrze wczuć by móc z nim popracować na jakimś ciekawszym poziomie. Stęp całkiem, całkiem, a galopik... Hmm, nie jest bajeczny, ale nie mogę powiedzieć, że mi się nie podoba. Marvel ma to do siebie, że bardzo szaleje w galopie i ma nawyk do bezustannego przyspieszania. Jeśli się go nie pilnuje - będzie szarża.
    Coraz lepiej reaguje na sygnały. I bardzo szybko się uczy! Sukcesywnie wprowadzamy nowe elementy i szlifujemy te już wprowadzone. Ogier chętniej podchodzi d nowych, bo po trzecim powtórzeniu jednej rzeczy się nudzi i mamy bunt na pokładzie. Oj tak, moja kropencja bardzo szybko się nudzi... Na treningu bez przerwy trzeba wymyślać ciekawe ćwiczenia, inaczej zaczną się złośliwości.

    SKOKI: jego miłość i wielka pasja. Soki to coś co pokochał od razu i na zawsze, od pierwszej pokonanej przeszkody. Bardzo to lubi, chociaż jego technika jeszcze niedawno budziła wiele kontrowersji.  Skakał byle jak, byleby tylko przeskoczyć. Miał kilometrowy zapas, rozkraczone nogi, wybijał się dwa metry przed przeszkodą, a najeżdżał jakoś z ukosa... Teraz jest o niebo lepiej! Wziął się za siebie, chciał i pogodził się z faktem, że jeździec steruje. Wtedy zauważył, że to przynosi efekty, a jemu jest nawet jakoś wygodniej. Podczas każdego ataku na dragi pędzi, więc należy na niego uważać. Rzadko wyłamuje, a jeśli już się zawaha - i tak skoczy, ale swoją dawną "techniką".

    UJEŻDŻENIE: Nie jest fanem, bo tu trzeba się skupić, główkę ładnie trzymać, nóżki eksponować... Eh, dla niego to nie robota, ale jeśli ma nad sobą jeźdźca, który jest dla niego dobry i życzliwy - zrobi to z drobnymi złośliwościami. Czasem zdarzy się wkurzone tupnięcie albo złowieszczy ryk połączony z wyrwaniem wodzy. Chody, patrząc z boku, ma bardzo ładne. Jak chce - to potrafi. Marvel jest koniem o niespotykanej urodzie i gdyby tylko bardziej się postarał - mógłby sporo osiągnąć. Póki co woli skoki, ale wiadomo, elementy ujeżdżenia muszą być obecne.

    NA ZAWODACH: Jeździ na nie na tyle rzadko, że jeszcze nie zdążył się przyzwyczaić. Z moich wstępnych obserwacji wynika, że ma wszystko w nosie i nas olewa. Jest taki sam jak na treningach i kompletnie nie przejmuje się nowym otoczeniem. Czasem prychnie w kierunku innego konia, albo odskoczy od głośnika, jak coś tam huknie, ale tak - to zero reakcji.
    Sama jazda przyczepą to nic nadzwyczajnego, Marvel nigdy się tym nie przejmował i traktował ja jak boks, który dziwnie się rusza, ale w gruncie rzeczy jest w nim fajnie. W towarzystwie innych koni podróż szybko mu mija.

    W STOSUNKU DO INNYCH KONI: Zawsze był bardzo otwarty na nowe znajomości, ale jako koń o typie mocno dominującym  - stałe się z kimś lał. A bo to dla zabawy, a potem o przywództwo. Muszę przyznać, ale zwykle wychodził z takich pojedynków jako ten wygrany, jednak to byli jego rówieśnicy. Do starszych koni czuje respekt, chociaż czasem próbuje zaczepiać kolegów z innych padoków. Nie okazuje nadmiernej agresji, a już na pewno nie w stosunku do klaczy. Psy, koty itede także traktuje raczej obojętnie.

    W TERENIE: Młody jest i głupi, więc na każdy teren przypada przynajmniej jedno poniesienie. Ma w sobie masę energii i nawet gdy rano miał trening, to w terenie, dwie godziny później, zachowuje się, jakby nie chodził od tygodnia. Nie nadaje się na czołowego, ale także nie potrafi iść za jakimkolwiek innym koniem, bo bezczelnie wjeżdża w zad kolegi. W sumie powiedziałabym, że nie nadaje się na spacery do lasu, ale każdy koń na jakichś tam zasadach an to zasługuje. Jeśli jedzie na nim ktoś naprawdę zaawansowany i równie mocny, co on - wtedy proszę bardzo, jedziemy. 

    INFORMACJE DLA HODOWCÓW

    Poprzedni właściciel: -
    Ilość potomków: -
    Cena porcji nasienia mrożonego: 3000 hrs

    Kucie: tak (x4)
    Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
    Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w listopadzie)
    Stan zdrowia: bardzo dobry
    Szczepienia: wykonano
    Choroby: brak
    Kontuzje: brak

    DOKUMENTY >>

    POTOMSTWO
    1. brak

    TRENINGI
    1. Trening skokowy >>
    SPRZĘT >>

    OSIĄGNIĘCIA (13)

    MIEJSCE
    I
    I
    wyróż.

    I
    I
    III
    III
    IV
    V

    I
    I
    I
    III
    DYSCYPLINA
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie

    skoki
    skoki
    skoki
    skoki
    skoki
    skoki

    wystawa
    wystawa
    wystawa
    wystawa
    KLASA
    P
    P
    P

    N
    C
    N
    N
    N
    N

    SP/og
    SP
    SP/og
    SP/og

    JEŹDZIEC
    Ruska
    Ruska
    Ruska

    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska

    -
    -
    -
    -
    ORGANIZATOR
    Black Spirit
    Black Power >>
    H. Saganek

    Black Spirit
    Black Power >>
    H. Hipika
    Oak Island
    H. Lider >>
    H. A

    H. Paris >>
    H. Dynasty >>
    H. Paris >>
    H. Hipika
    NAGRODA
    ?
    500 h
    ?

    ?
    700 h
    ?
    ?
    ?
    ?

    -
    -
    -
    ?











    *MOET II


    INFORMACJE PODSTAWOWE

    Imię: ****Moet II
    Płeć: ogier
    Rasa: koń holsztyński
    Data ur.: 2 maja 2005
    Wzrost: 165 cm

    Matka: Missouri (n-virt)
    Ojciec: Frozen Motion (n-virt)
    Hodowla: WHK Lider

    Predyspozycje: WKKW (easy), skoki (L-P), ujeżdżenie (P), cross (easy-medium)

    OPIS




    CHARAKTER: Generalnie to koń spokojny i zrównoważony. Pomimo młodego wieku potrafi całkiem sporo i całkowicie ufa ludziom ze swojego otoczenia. Chętnie zaprzyjaźnia się także z nowo poznanymi osobami czy końmi. Uwielbia być głaskanym i rozpieszczanym, a że Ruska traktuje go z taryfą ulgową ma całkiem fajne życie. Jako ulubieniec połowy stajni musi być w centrum uwagi i zabiega o nią w uroczy sposób, nie jest nachalny czy denerwujący. Czasami lubi się pobuntować, ale doprowadzenie go do porządku jest proste i szybkie. Bywa niecierpliwy, ale zazwyczaj spokojnie czeka na jedzenie czy zakończenie procesu czyszczenia.

    W STAJNI: Oj kto jak kto, ale Monet uwielbia siedzieć w boksie i wcinać siano. To nie znaczy, że na pastwisko trzeba wyciągać go ciągnikiem! On po prostu ceni sobie własną, bezpieczną przestrzeń bez nagabywania kolegów. Ponadto tam jest większa szansa na zdobycie cukierka od przechodzących korytarzem stajennych.
    Czyszczenie nie jest dla niego problemem, może nie przepada za ciągnącym się w nieskończoność szczotkowaniem, ale znosi to bardzo dobrze. Stoi spokojnie i próbuje zasnąć lub zerka co wyczynia jeździec. Zdarza mu się rozpinać wszelkie suwaki, i zaglądać do kieszeni w poszukiwaniu smakołyków. Ładnie podnosi nogi, nie ma miejsca, którego nie pozwoliłby sobie dotknąć.
    Zakładanie sprzętu mu nie przeszkadza, stoi i czeka. Nie gryzie ani nie zadziera głowy przy zakładaniu ogłowia. Natomiast młodzi jeźdźcy mogą mieć problem ze wsiadaniem, ponieważ Monet odsuwa się gdy tylko jeździec poczuje się zbyt pewnie.
    Nie przepada za polewaniem go wężem ogrodowym, nie jest tak, że się boi i ucieka, ale wierci się i kładzie po sobie uszyska. Jednak w gorące dni potrafi nam wybaczyć ten nieprofesjonalizm i ciszy się chłodnymi strumieniami spływającymi z grzbietu i szyi.

    POD SIODŁEM: Fajny wierzchowiec dla średnio zaawansowanych jeźdźców. Co prawda nadaje się do rekreacji, ale jako ulubieniec Ruski, i Delicji chodzi tylko pod zaufanymi osobami. Nie jest idealny, ale własnie to czyni go sobą. Monet nie będzie trzymał się ściany od tak, nie będzie stał w miejscu po zatrzymaniu, nie będzie skakał jeśli jeździec nie wykaże się jakimiś umiejętnościami. Żeby zgrać się z tym ogierem trzeba od siebie czegoś wymagać, nie można wsiąść, palnąć "wio" i siedzieć jak ten worek kartofli. Nie, Mo uczy pracy nad swoimi umiejętnościami i pilnowaniem się na każdym kroku i w każdym momencie jazdy. Przykładowo, na finałowym stępie nie można po prostu oddać wodzy i zająć się podziwieniem obłoczków. Jeśli tak się stanie koń bryknie i klienta zrzuci po czym z dumnie uniesioną główką pokłusuje do furteczki.

    SKOKI: Moet na prawdę lubi skakać, ale nie będzie tego robił jeżeli jeździec nie pokaże co potrafi. Skoki luzem - nie ma problemu, pod siodłem - stary, musisz pokazać, że chcesz albo spadaj... Nie raz zatrzymywał się tuż przed przeszkodą lub omijał ją tylko dlatego, że pasażer miał w nosie pilnowanie go. Monet jest cwany i żeby jazda się udała trzeba być mądrzejszym od niego. Jeśli ma się wszystko pod kontrolą, wodze, łydki, dosiad... wszystko, wtedy koń oddaje genialne skoki i parkur pozostaje w stanie nienaruszonym. Rzadko zrzuca drągi, stara się by wybicie było mocne, a technika poprawna.

    UJEŻDŻENIE: To ten moment kiedy ludzie myślą, że mogą sobie z nim poradzić i okazuje się, że spotyka ich niespodzianka. Nie ma łydki? Stop. Nie ma wodzy? Galop. Nie ma koncentracji? A się spłoszymy własnego cienia... Moet pod jeźdźcem, który kontroluje sytuację może góry zdobywać. Ma ładny ruch i umiejętności, a do tego bajeczny wygląd. Uwielbia prace z człowiekiem i widać to podczas profesjonalnych treningów. Tak jak na ćwiczeniach bardzo pilnuje jeźdźca, tak na zawodach skupia się na sobie i tym, co dzieje się wokół niego.

    CROSS: Pilnowanie, pilnowanie i jeszcze raz pilnowanie. Jeżeli jeździec przestanie skupiać się na nim, poleci gdzieś do lasu i tyle go widzieli... Bardzo lubi crossowe przeszkody, szczególnie te wodne, ale kiedy nadarza się okazja - wyznacza własną trasę. Nie boi się tych wszystkich kosmicznych przedmiotów, skacze bez mrugnięcia okiem. Tutaj rzadko zdarza mu się wyłamywać, jeśli na zamiar zwiać zrobi to na odcinku bez przeszkód.

    NA ZAWODACH: Nie można powiedzieć żeby był spokojny niczym pluszowy miś, ale nie wariuje jak niektóre konie. Wiadomo, że trochę się denerwuje i wierci, ale nie przeszkadza mu głośna muzyka i to całe zamieszanie. Bardziej skupia się na obcych koniach, szczególnie nie przepada za ogierami. Co do klaczy jesteśmy zadowoleni, że nie zachowuje się jak jego koledzy. Nie rzuca się w ich kierunku, potrafi się kulturalnie przywitać i wymieniać pozdrowieniami.

    W TERENIE: Odważny koń, pójdzie wszędzie i z każdym, ale trasa niekoniecznie zależy od jeźdźca. Monet lubi sobie od czas do czasu wykonać skok w bok i czmychnąć w zupełnie inną stronę niż reszta zastępu. Bez problemu wbiega do jeziorka, lubi pływać i chlapać kopytami tak żeby wszyscy byli mokrzy. Dobry na czołowego i zazwyczaj na tej pozycji wędruje po szlakach. 

    INFORMACJE DLA HODOWCÓW

    Poprzedni właściciel: -
    Ilość potomków: 3
    Cena porcji nasienia mrożonego: 7000 hrs

    Kucie: tak (x4)
    Werkowanie: regularne (co 6 tygodni)
    Tarnikowanie zębów: regularne (przegląd w listopadzie)
    Stan zdrowia: bardzo dobry
    Szczepienia: wykonano
    Choroby: brak
    Kontuzje: brak


    DOKUMENTY >>

    POTOMSTWO
    1. kl. Arizona DH (ur. 2009 r., od: ?, hod: Dragon Hill)
    2. kl. Sweet Melody (ur. 2008 r., od: *Tornada, hod: Dragon Hill)
    3. kl. Ravenna (ur. 2012r., od: *Tornada, hod: Echo Stable)
    TRENINGI
    1. Trening skokowy >>
    2. Trening skokowy >>
    3. Trening ujeżdżeniowy >>
    4. Trening ujeżdżeniowy >>
    5. Trening crossowy >>
    6. Trening crossowy >>
    7. Teren >>
    8. Teren >>
    SPRZĘT >>

    OSIĄGNIĘCIA (43)
    nagrody >>






    MIEJSCE
    I
    I
    II
    II
    II
    II
    II
    III

    I
    I
    I
    I
    I
    I
    I
    II
    II
    II
    II
    II
    II
    II
    II
    II
    III
    III
    IV

    I
    I
    I
    I
    II
    II
    II
    III
    III
    III
    III

    I
    I

    Tytuł
    Tytuł
    III

    DYSCYPLINA
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    WKKW e.
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie
    ujeżdżenie

    skoki
    skoki
    WKKW e.
    skoki
    skoki
    WKKW e.
    skoki
    skoki
    skoki
    skoki
    skoki
    WKKW e.
    skoki
    skoki
    skoki
    skoki
    skoki
    skoki
    skoki

    cross
    WKKW e.
    WKKW e.
    cross
    cross
    cross
    cross
    cross
    cross
    cross
    cross

    WKKW
    WKKW

    Vice Mistrz
    Naj. koń
    Naj. koń

    KLASA
    P
    -
    L
    L
    ujeżdżenie
    P
    P
    P

    L
    -
    skoki
    P
    L
    skoki
    P
    P
    P
    P
    P
    skoki
    P
    P
    P
    L
    P
    P
    P

    easy
    cross
    cross
    easy
    easy
    easy
    easy
    easy
    easy
    easy
    easy

    easy
    easy

    WKKW
    grudzień15
    2015

    JEŹDZIEC
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska

    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska

    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska
    Ruska

    Ruska
    Ruska

    -
    -
    -

    ORGANIZATOR
    New Hamshire
    Liliowa Zatoka
    H. New Hampshire
    H. Sopy
    Black Spirit
    H. Saganek
    H. Paris >>
    H. Gold Horses

    H. Gold Horses
    Liliowa Zatoka
    Black Spirit
    H. Plus
    H. Arisha
    Black Spirit
    H. Paris >>
    H. New Hampshire
    Homestead
    H. Hipika
    H. Arisha
    Black Spirit
    H. Saganek
    H. Hipika
    Bernaux
    H. Ankara >>
    H. Red Wood
    Ultimate
    H. Gold Horses

    Liliowa Zatoka
    Black Spirit
    Black Spirit
    Apple Garden
    Homestead
    H. Hipika
    H. Ankara >>
    Homestead
    Liliowa Zatoka
    Sakura
    H. Moderne >>

    H. Paris >>
    H. Paris >>

    Black Spirit
    H. Paris >>
    H. Paris >>

    NAGRODA
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    -
    ?

    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    -
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?

    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?

    ?
    1 750 h

    ?
    -
    -

    Comments system

    Disqus Shortname